Edirne Ömür Bilgisayar, Laptop Servisi, Gaming Gtx Kasa, Sistemler..
 Ömür Bilgisayar
  Laptop Servisi
    0284 213 27 27 - İletişim
SSD Menteşe Laptop Laptop Fan Laptop Ekran Format Adaptör
Montajı Kasa Tamiri Servisi Temizleme Kartı Tamiri Atma Jack Tamiri

  16 Aralık 2018 Pazar 

Notebook Fan Bakımının Önemi

           Merhaba arkadaşlar, masaüstü bilgisayarlarında olduğu gibi dizüstü bilgisayarları da zamanla toz alır ve ısınır. Cihaz kendini soğutamadığı zaman korumaya geçer ve kapatır. Bir süre sonra tekrar çalışsa da bu işlemi bu şekilde tekrarlamak farklı başka arızalara neden olabilir. Bu yüzden dizüstü bilgisayarınızın fan bakımını daha önce yapmadıysanız veya böyle bir tecrübe edinmediyseniz bu işi profesyonel olarak yapan birilerinden yardım almanız yerinde olacaktır. Çünkü dizüstü bilgisayarlarının fan bakımları masaüstü bilgisayarlarında olduğu gibi kolayca yapılamamaktadır.

Edirne Laptop fan temizligi, bakımı

Bilgisayarımızın açma-kapama düğmesine bastığınız andan itibaren başta işlemci olmak üzere ekran kartı ve anakart üzerindeki bazı elektronik parçalar çok hızlı bir şekilde ısınmaya başlar. Öyle ki 15-20 saniye içinde eliniz ile dokunamayacağımız ısı değerine ulaşır. Bu parçaların sağlıklı ve performanslı bir şekilde çalışabilmesi için soğutucu fanın işlevini sağlıklı bir şekilde yapması gerekmektedir.

       Ne kadar temiz kullanırsak kullanalım zamanla dizüstü bilgisayarımız ısınmaya başlar. Bunu biz  kasanın aşırı ısınmasından veya fanın daha sesli çalışmasından anlayabiliriz. Bunu belki fark etmemiş olabiliriz ama bunu dizüstü bilgisayarımız ani kapanmalar olarak bize gösterecektir. Zira  ısınma sorunu gibi basit bir sorundan Ekran Kartı, Anakart arızası gibi daha büyük bir sorun doğurabilirsiniz.       

Unutmayınız ki düzenli kullanılan bir cihazın senede en az bir defa kapsamlı fan bakımı yapılması cihazın ömrü ve kullanım performansını açısından etkilidir. Firmamız tarafından Laptop tamamen söküp detaylı temizlik yapılmaktadır.

Laptop Fan Temizleme ve Termal macun yenileme ücreti; Standart Modellerde 50,00 TL Gaming Serisi Modellerde 70,00 TL dir. 


Edirne Casper  mb50ia1 kapanma fan sorunu

Casper Nirvana mb50ia1, CSD ve bir bok modelde Isınma, Kapanma Sorunu

       Bir çok kullanıcının sık sık karşılaştığı ve çözüm bulamadığı Casper Nb 15.6 MB50IA1, CSD ve Bir çok modellerinde kronik olarak yaşanan işlemci, ısınma, kapanma ve fan Sorununa kesin ve kalıcı olarak çözüm üretiyoruz. Garantili olarak yapıyoruz.

      Casper mb50ia1, CSD Onarım işlemini fan temizliği ve termal macun değişimi ile beraber Fiyatı: 100,00 TL dir

 

Etiketler: Edirne Laptop Fan Temizleme, Termal macun , Laptop ısınma sorunu, bakım, Laptop kapanma sorunu, Fan değişimi, Tamiri, Casper mb50ia1 Nb 15.6 Fan sorunu, kapnma sorunu, fan

 

www.iyipc.com - www.edirnebilgisayar.com  - Tüm Hakları Saklıdır - Tasarım: Ömür Coşkun