Edirne Ömür Bilgisayar, Laptop Servisi, Gaming Kasa, Oyuncu Bilgisayarları...
Ömür Bilgisayar & Laptop Servisi
0284 213 2727 - Bize Ulaşın
SSD Menteşe Laptop Laptop Laptop Format Adaptör
Montajı Kasa Tamiri Servisi Bakımı Yedek Parça Atma Jack Tamiri

  27 Ocak 2022 Perşembe 

Laptop işletim sistemi yükleme, Orijinal Format atma, Recovery işlemi

Format Nedir ? Ne Kadar Sürede atılmalıdır ?

         Format işletim sisteminizin sıfırdan kurulması anlamına gelir. Profosyonel kullanıcılar için bu tanım yeterli değildir fakat ülkemizde format böyle algılanmış ve böyle sürmektedir. Bilgisayarınızda yaptığınız işlemler , kurduğunuz programlar zamanla bilgisayarınızı yavaşlatır ve bilgisayarınız kullanılmaz hale gelebilir. Format atmak için bilgisayarınıza virüs bulaşmasına veya gözle görülür sorunlarla karşılaşmanıza gerek yoktur.  Format en azından yılda bir kez atılmalıdır.  Bu süreyi tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Tabi ki  "2 yıldır format atmıyorum hiçbir sorunum da yok" diyen kullanıcılar olabilir , onlara hak vermekle birlikte , programların sistem çekirdeğini etkilemesi , Ram belleğinin düzensiz çalışması ve Disk’in uzun süre Defrag görmemesi işletim sisteminizi kesinlikle kötü yönde etkilemektedir.

- Format atmadan önce yedekleme istemiş ise müşterinin bütün dosyaları yedeklenir. Hiç bir dosyası kaybolmaz hepsi yedeklenir.

- Bilgisayar kısa bir donanın tespitinden geçirilir. Eğer kurulacak işletim istemi için donanım yetersiz ise örneğin ram düşükse önce müşteriye bunlar ile ilgili bilgiler verilir. Harddisk üzerinde bad sector veya sorunlar varsa müşteri bu konuda bilgilendirilir. Sonra format işlemine geçilir.

- Öncelikle bilgisayarın kendi lisansı mevcutsa; kendi lisans etiketine göre en doğru şekilde format atılır. Windows etkinleştirme yapılır. Gerekli bütün sürücüler en güncel halleriyle yüklenir. Günlük kullanımda gerekli olan standart programlar yüklenir. (Antivirüs programı, Winrar, Adobe Reader, Kodec paketi, Flash paketi, java , office programları v.b.) - Son kontroller ve stabilite testi yapıldıktan sonra müşteriye teslim edilir.

Standart Format Atma Ücreti: 100 (Güncel Sürücülerin yüklenmesi ve Standart Programlar dahil)


Orijinal Lisansınız Yoksa veya FreeDos, Linux kurulu Yeni Bir bilgisayar Satın Aldıysanız. Orijinal bir lisans satın alıp gönül rahatlığı ile sınırsız kullanabilirsiniz.

Orijinal Windows10 64 Bit Dijital Lisans ücreti:120₺ + İlk Kurulum, Format:100₺ Toplam: 220₺ dir.

Satın Almış Olduğunuz Dijital Lisans;
- Dijital lisans ücretini sadece ilk kurulumda 1 defa ödersiniz.
- Sonraki kurulumlarda cihaz otomatik etkinleşir. Tekrar lisans ücreti ödemenize gerek yoktur.
- Ürün Dili Türkçe ve Diğer Global dilleri desteklemektedir.
- Almış olduğunuz ürünleri 1 bilgisayarda kullanabilirsiniz.
- Dijital ürün olduğu için kutu yoktur.
- Kişisel kullanım içindir. Ticari değildir

- Daha önce cihazınızda yüklü bir lisans mevcutsa tekrar lisans almanıza gerek yoktur.

 

www.iyipc.com - www.edirnebilgisayar.com  - Tüm Hakları Saklıdır - Tasarım: Ömür Coşkun