Edirne Ömür Bilgisayar, Laptop Servisi, Gaming Kasa, Oyuncu Bilgisayarları...
Ömür Bilgisayar & Laptop Servisi
0284 213 2727 - Bize Ulaşın
SSD Menteşe Laptop Laptop Laptop Format Adaptör
Montajı Kasa Tamiri Servisi Bakımı Yedek Parça Atma Jack Tamiri

  26 Eylül 2021 Pazar 

Edirne Bilgisayar - Laptop Yükseltme, Hızlandırma, Upgrade

- Bilgisayar yavaşlaması, zaman zaman hepimizin karşı karşıya geldiği bir problemdir. Çoğumuzu çileden çıkarır.  Şöyle bir düşünecek olursanız, Bilgisayarınızın yavaşlamasının çok da tuhaf olmadığını görürsünüz; şöyle ki;
       Neden: Yavaşlamanın en büyük sebepleri; Windows 10 gibi yeni terfi edilen işletim sistemine ve yeni kurulan uygulamalara belleğin ve işlemcinin artık yetersiz kalması, harddiskin yıpranmış yada bad sectörlu olması, işlemci fanın tıkanmış ve soğutma yapmaması gibi nedenler başta gelmektedir.
Sonuç: Öncelikle bilgisayarınızda yapacağımız kısa bir analiz sonrasında yavaşlama sebebini en doğru şekilde tespit ediyoruz. İhtiyaç varsa uygun işlemci ve ram yükseltmesi yapıyoruz. Harddisk üzerinde bad sector taraması yapıp bad sectorleri onarıp mümkün olduğunca en hızlı şekline getirmek mümkün olmaktadır. Ayrıca sistemi yavaşlatan virüs,trojen v.b. zararlı yazılımlar temizlenerek bilgisayarınız en hızlı haline gelecektir. Yapacağınız çok ufak değişiklikler bile bilgisayarınızı büyük ölçüde hızlandıracaktır. Örneğin celeron yada dual core işlemcisi olan bir bilgisayarı core i3 veya i5 hatta i7 işlemciye yüksetmek mümkün. 1-2Gb Ramli bilgisayarı 4gb hatta 8gb çıkarmak mümkündür. Son olarak daha da hızlanmasını istiyorsanız SSD diske terfi ettiğinizde bilgisayarınızın 2 hatta 3 kat hızlandığını göreceksiniz.

 

       
Etiketler: Edirne Laptop hızlandırma, Format, Upgrade, İşelmci,ram,değişimi, Ssd disk, Hızlandırma

 

www.iyipc.com - www.edirnebilgisayar.com  - Tüm Hakları Saklıdır - Tasarım: Ömür Coşkun