Edirne Ömür Bilgisayar, Laptop Servisi, Gaming Kasa, Oyuncu Bilgisayarları...
SSD Menteşe Laptop Laptop Format Adaptör
Montajı Kasa Tamiri Servisi Bakımı Atma Jack Tamiri

Notebook Fan Bakımının Önemi

           Merhaba arkadaşlar, masaüstü bilgisayarlarında olduğu gibi dizüstü bilgisayarlar da zamanla toz alır ve ısınır. Cihaz kendini soğutamadığı zaman korumaya geçer ve kapatır. Bir süre sonra tekrar çalışsa da bu işlemi bu şekilde tekrarlamak farklı başka arızalara neden olabilir. Bu yüzden dizüstü bilgisayarınızın fan bakımını daha önce yapmadıysanız veya böyle bir tecrübe edinmediyseniz bu işi profesyonel olarak yapan birilerinden yardım almanız yerinde olacaktır. Çünkü dizüstü bilgisayarlarının fan bakımları masaüstü bilgisayarlarında olduğu gibi kolayca yapılama maktadır.

Bilgisayarımızın açma-kapama düğmesine bastığınız andan itibaren başta işlemci olmak üzere ekran kartı ve anakart üzerindeki bazı elektronik parçalar çok hızlı bir şekilde ısınmaya başlar. Öyle ki 15-20 saniye içinde eliniz ile dokunamayacağımız ısı değerine ulaşır. Bu parçaların sağlıklı ve performanslı bir şekilde çalışabilmesi için soğutucu fanın işlevini sağlıklı bir şekilde yapması gerekmektedir.

       Ne kadar temiz kullanırsak kullanalım zamanla bilgisayarımız ısınmaya başlar. Bunu biz  kasanın aşırı ısınmasından veya fanın daha sesli çalışmasından anlayabiliriz. Bunu belki fark etmemiş olabiliriz ama bunu dizüstü bilgisayarımız ani kapanmalar olarak bize gösterecektir. Zira  ısınma sorunu; Ekran Kartı, Anakart arızası gibi daha büyük bir soruna yol açabilir.       

Unutmayınız ki düzenli kullanılan bir cihazın senede en az bir defa kapsamlı fan bakımı yapılması, cihazın ömrü ve kullanım performansını açısından etkilidir. Firmamız tarafından Laptop tamamen söküp detaylı fan temizliği yapılmaktadır.

Laptop Bakım, Fan Temizleme ve Termal macun yenileme ücreti;

Standart Modellerde 500₺

Gaming Serisi Çift ve 3 Fanlı Modellerde 600₺

Bakımlarda YÜKSEK KALİTE 4.8 W/M-K TERMAL MACUN Uygulanmaktadır.


 
Etiketler: Edirne Laptop Fan Temizleme, Termal macun , Laptop ısınma sorunu, bakım, Laptop kapanma sorunu, Fan değişimi, Tamiri, Casper mb50ia1 Nb 15.6 Fan sorunu, kapnma sorunu, fan