Edirne Ömür Bilgisayar, Laptop Servisi, Gaming Kasa, Oyuncu Bilgisayarları...
SSD Menteşe Laptop Laptop Format Adaptör
Montajı Kasa Tamiri Servisi Bakımı Atma Jack Tamiri

Edirne Bilgisayar - Laptop Yükseltme, Hızlandırma, Upgrade

- Bilgisayar yavaşlaması, zaman zaman hepimizin karşı karşıya geldiği bir problemdir. Çoğumuzu çileden çıkarır.  Şöyle bir düşünecek olursanız, Bilgisayarınızın yavaşlamasının çok da tuhaf olmadığını görürsünüz; şöyle ki;


Neden: Yavaşlamanın en büyük sebepleri; Windows 10, 11 gibi yeni terfi edilen işletim sistemine ve yeni kurulan uygulamalara belleğin, işlemcinin ve Eski tip mekanik disklerin artık yetersiz kalması, yıpranmış yada bad sectörlu olması, işlemci fanın tıkanmış ve soğutma yapmaması gibi nedenler başta gelmektedir. Günmüzde sadece video izlemek internette gezinebilmek için bile hızlı bir bilgisayara ihtiyaç duyulur.


Sonuç: Öncelikle bilgisayarınızda yapacağımız kısa bir analiz sonrasında yavaşlama sebebini en doğru şekilde tespit ediyoruz. Sonrasında bilgisayara en kritik hangi donanım eklenmesi gerekiyorsa ona karar veriyoruz ve müşteriyi bu konuda bilgilendiriyoruz.

- En temel donanım terfisi SSD Disk olacaktır. Öncelikle sadece eski tip mekanik diskten kurtulup SSD Disk eklemek bile size en az 2-3 kat hız kazandıracaktır. 

- Yapacağınız çok ufak değişiklikler bile bilgisayarınızı büyük ölçüde hızlandıracaktır. Örneğin celeron yada Pentium işlemcisi olan bir bilgisayarı core i3 veya i5 hatta i7 işlemciye yükseltmek mümkündür. 2GB Ram'li bilgisayarı 4GB- 8GB Hatta 16GB Ram yapmak mümkündür.

- Harddisk üzerinde bad sector taraması yapıp bad sectorleri onarıp mümkün olduğunca en hızlı şekline getirmek mümkün olmaktadır. Ayrıca sistemi yavaşlatan virüs,trojen v.b. zararlı yazılımlar temizlenerek bilgisayarınız en hızlı haline gelecektir.

Not: Bilgisayarda hızı belirleyen en temel bileşenler İşlemci ve SSD disktir. Sonrasında Bir çok uygulamayı üst üste rahat çalıştırmak istiyorsak Ram kapasitesi önem kazanır.

Son olarak bu temel 3 bileşenimiz iyiyse Oyun oynamak veya  Grafik,Tasarım, Çizim Programlarını rahat kullanmak için Ekran Kartımız da iyi olması gerekir. Yani ekran kartımızın pek doğrudan hıza katkısı yoktur.

Ayrıca SSD Hakkında sayfamıza bakabilirisiniz.

       
Etiketler: Edirne Laptop hızlandırma, Format, Upgrade, İşelmci,ram,değişimi, Ssd disk, Hızlandırma